• Ви знаходитесь тут:

• Новини бібліотеки

Патріотична година «Покрова - традиційне свято українського війська з найдавніших часів»

2015-10-09

/Files/images/DSC_3738.JPG

Напередодні свята Покрови і Дня українського козацтва, 9 жовтня, у бібліотеці зібралися юні патріоти загальноосвітньої школи №30.

Бібліотекарі розповіли про історію виникнення Запорізької Січі, про звичаї козаків та побут.

Молодь дізналася про походження слів «козак», «гетьман», «кошовий», «Запоріжжя»; про те, як і з чого будували будинки, які існували звичаї в козацькому середовищі. Шкільний бібліотекар Мотузова Н.М. провела вікторину «Звідки походить козацька слава». Ті, хто уважно слухав попередню розповідь, змогли відповісти на питання вікторини.

Всі забажали дізнатися більше цікавих подробиць про козацькі часи, тому охоче читали книги Кащенка, Малика, роздивлялися картину «Запорожці пишуть листа турецькому султанові». Бібліотекарі нагадали присутнім вислів Рєпіна, який писав в одному з своїх листів: «...Ніхто на всьому світі не відчував так глибоко свободи, рівності й братерства, як козаки».