Конкурс соціального плакату «Хай не згасає пам’ять про героїв»

2016-02-12

/Files/images/DSC_4251.JPG

У бібліотеці стартувало відкриття експозиції кращих робіт конкурсу дитячого плакату (малюнку), присвяченого пам’яті Героїв Небесної Сотні «Хай не згасає пам’ять про героїв».

Проведення проекту ініційовано з метою вшанування подвигу загиблих учасників акції протесту на Євромайдані у грудні 2013 – лютому 2014 року. Читачі бібліотеки, учні загальноосвітньої школи №30 з допомогою пензлів та фарб передали свої враження від подій у Києві. Їх роботи розповідають про загиблих героїв, про захисників Майдану, що пройшли через втрати, вогонь і смерть. На плакаті учнів 5-го класу «Хай не згасає пам’ять про Героїв» автори Рожко Аліна і Тонконог Олена написали вірш:

«Матуся рідно, я не повернуся, Ніколи вже до тебе не прийду. І з нареченою я не вклонюся, А з кулею у серці в землю я піду…»

До участі у проекті подано 19 творчих робіт, які зараз експонуються у дитячому відділі бібліотеки. Тема палаючих автомобільних покришок простежується в багатьох малюнках. Вони стали одним із символів революції. На малюнку Даринки Бехало «Захисник вільної України» зі скатів зроблена захисна барикада та відчувається тривожна атмосфера Майдану.

На плакаті семикласників «Герої навіки» в небо підіймається зграя птахів. Їх багато, їх — сотня. Небесна сотня, яка підіймається у блакить.

«Небесна Сотня закрила нас…» — так називається робота учнів 6 класу (автори Адріященко Карина і Бикова Катя). На жовто-блакитному фоні вони намалювали силуети загиблих Героїв, відомих усій країні, таких як Сергій Нігоян. Їх імена будуть пам’ятати ті, заради кого вони загинули. Нігоян, Жизнєвський, Вербицький — їх знає кожний, тому що вони стали першими жертвами війни українського народу з деспотичним режимом. На жаль усіх Героїв Небесної Сотні не кожен назве поіменно. Надто багато їх… Надто багато, щоб запам’ятати поіменно. Надто багато, щоб забути їх подвиг…