Бібліотека - легенда. Відчуй почуття епохи.

2016-09-28

/Files/images/DSC_5562.JPG

Будинок бібліотеки-філії №5 слугує народній просвіті вже більше 100 років. Бібліотека розпочала своє життя, як приватна церковна бібліотека, а будинок був частиною церковного комплексу.

До Дня бібліотек колектив підготував експозицію-ретроспективу. Ця експозиція представляє історію бібліотеки з 1935 року, про що свідчать спомини наших читачів, з якими можна тут ознайомитися. У старих фото, розповідях очевидців, артефактах, знахідках показані різні періоди життя бібліотеки (чорнильниця, пера, лінза, підставка для олівців, гасова лампа; телефонний апарат, який прослужив бібліотеці з 1974 року; грамофон, грамплатівка та голки для нього).

Окрему поличку виділено для спогадів Ушакової Ксенії Микитівни. Вона - головний свідок подій 30-х років минулого століття. Разом із задокументованими її спогадами подана її фотографія та фото куполу Вознесенської церкви, яку вона пам’ятає.

Церква стояла на розі вулиць Богадільної та Вознесенської. Коли у 1936 році її зруйнували, вулицю Вознесенську було перейменовано на Свердлова.

Останні вісім років бібліотекарі вели роз’яснювальну роботу серед населення мікрорайону, доки нарешті у лютому 2016 року, завдяки ініціативі бібліотекарів, вулиці була повернута її історична назва – Вознесенська.

Прикрашають експозицію фотографії перших читачів бібліотеки, за кожною з них - окрема доля людини та доля країни в цілому. Поряд з фото - книги тих часів. Це частина фамільних колекцій родин Аршинік та Теніченків, яка сьогодні зберігається у бібліотеці і доступна для огляду та користується популярністю у читачів. Також можна ознайомитися з бібліотечними книгами, яким майже 70 років!

Напередодні професійного свята наша бібліотека прийняла участь у конкурсі «Фотогалерея історії бібліотек» і отримала одне з призових місць та цінний подарунок за оригінальність ідеї.

Для багатьох жителів Кущівська бібліотека стала улюбленим місцем відпочинку і місцем , де можна отримати нову інформацію і нову книгу. Її книжкові багатства завжди до послуг відвідувачів .