Історико – поетичний альманах «Запалимо свічку пам’яті»

2016-11-25

/Files/images/DSC_5735.JPG

На згадку про голод 1932-1933 років бібліотека №5 провела історико-поетичний альманах «Запалимо свічку пам’яті».

Альманах присвячуємо подіям, які відбувались в 30-роках XX століття, а саме голоду 1932-1933 років. Ці події ввійшли в історію під назвою «голодомор». В словниках радянських часів немає згадки про ті часи. Є лексема «голодомор»,яка трактується, як відсутність продуктів харчування у зв’язку з неврожаєм або іншим стихійним лихом. З погляду граматики вона складається з із двох слів: ” голод” і “морити”, буквально означає ” морити голодом людей”. Навесні 1933-го від голоду вмирали 17 людей щохвилини, 1000 – щогодини, майже 25 тисяч – щодня. Голод 1932-ЗЗрр був штучним, оскільки того року в Україні був непоганий врожай.

Вшанувати пам’ять невинних жертв прийшли і літні люди, і діти. Бібліотекарі розповіли їм про жахливу статистику тих подій та ознайомили з літературою, представленою на книжковій викладці «Україна пам’ятає». Молоді читачі допомагали бібліотекарям, ілюструючи їх розповідь декламацією віршів про голодомор. Запрошений на захід місцевий самодіяльний поет Теніченко М.Г. також прочитав свій вірш, присвячений цій сумній сторінці української історії. Всі присутні біля запаленої свічки схилили голови під час хвилини мовчання. Нашу читачку Якубенко Л.А. розчулили вірші у дитячому виконанні, особливо вірш Дмитра Білоуса «Ти кажеш, не було голодомору». Курінний М.З. обрав для читання книгу Р.Конквеста «Жнива скорботи». Бібліотекарі запропонували увазі читачів прес-досьє «Голгофа України» по матеріалам періодичних видань.