День краєзнавства «Місто наше стародавнє, місто наше молоде»

2017-09-15

/Files/images/DSC_6 (3).JPG

До Дня міста у бібліотеці № 5 Кіровоградської МЦБС відбувся День краєзнавства «Місто наше стародавнє, місто наше молоде». У проведенні Дня краєзнавства прийняли участь місцевий поет Михайло Теніченко та депутат районної у місті раді Аршинік С.Ф.

Значну увагу присутні приділили світлинам з фотовиставки «Відкрий для себе рідне місто». Під час знайомства з краєзнавчою літературою, представленою на ній, бібліотекарі порадили присутнім прочитати книги таких відомих краєзнавців, як Матівос Ю., Кизименко П., Босько В., Карпов В., розповіли про історію створення книги «Маленький Париж» та дали можливість бажаючим побіжно ознайомитися з її розкішно ілюстрованим змістом.

Цікавою для присутніх була розповідь про історію створення краєзнавчого куточку під назвою «Бібліотека-легенда. Відчуй почуття епохи».

Зусиллями бібліотекарів та активних читачів при бібліотеці вже кілька років створений і діє краєзнавчий музей «Кущівські знахідки. Цього дня на час проведення заходу експозиція музею була винесена на ганок. Для учасників заходу а також зацікавлених сусідів і перехожих бібліотекарі провели екскурсію та детально розповіли про кожен музейний експонат. Хлопчикам і чоловікам страшенно сподобались залізні цвяхи, гачки, клямка, рогач; кам’яні жорна, колекція скіфських знахідок.

Після екскурсії учасники заходу повернулися до читального залу та надали слово краєзнавцю і поету Михайлу Теніченку. Він читав свої вірші про рідний край. Кожен рядок його віршів сповнений щирої любові до наших неозорих степів під безкрайнім небом, до зелених гаїв, квіткового різнобарв’я, прохолоди річок і тепла українських сердець.

На завершення заходу всіх чекало чаювання та жваве обговорення побаченого і почутого.