Кущівка. Подих минулого

2020-01-30

/Files/images/20200129_142811.jpg

Бібліотека-філія №5 в рамках конкурсу «Старовинний район Єлисаветгрда - Кущівка» спільно з Кущівською гімназією провела краєзнавчий екскурс в минуле. Активну участь у підготовці заходу прийняли учні 8-9 класів: Куксіна Вікторія, Касаткін Єгор, Щербак Віка та інші . Вони взяли на себе роль ведучих і коментували слайд-презентації «Подих минулого Кущівки: від козацької слободи до сучасності» та «Втрачені святині». Будинок, де знаходиться бібліотека, був побудований наприкінці ХІХ століття в 1890 році на одній із найстаріших околиць Єлисаветграда – Кущівці. В одній із кімнат будинку проводились заняття церковноприходської школи. Поруч стояла Вознесенська церква. Бібліотекарі, шануючи пам’ять Вознесенської церкви і бажаючи донести до сучасників багату подіями історію мікрорайону, під час перейменування вулиць (згідно з законом про декомунізацію) запропонували повернути вулиці Свердлова її історичну назву Вознесенська. Вже кілька років люди, що живуть на цій вулиці, радіють милозвучній назві.

Минулим нашого мікрорайону зацікавилися мешканці сусідніх вулиць які із задоволенням ознайомилися з маловідомими фактами славетної історії нашого краю. Цікавим був виступ кандидата історичних наук та краєзнавця Митрофаненка Ю.С.