Інформаційний онлайн-портал «Гід з державних послуг»

2021-03-04

/Files/images/IMG_20201104_122548.jpg

Працівники бібліотеки №5 постійно знайомлять своїх користувачів з можливостями інформаційного онлайн-порталу « Гід з державних послуг». Раніше в Україні не було єдиної платформи, де можна було б дізнатися про будь-яку державну послугу у зручній формі. Гід з державних послуг на порталі Дія містить повну та достовірну інформацію щодо 1 000 послуг — про місце, спосіб, строк, вартість, результати отримання послуг, а також необхідні документи та спосіб оскарження їх результатів.

Зазвичай українці гуглили чи дізнавалися від знайомих, як отримати потрібну державну послугу. Іноді було майже неможливо знайти необхідну інформацію. Гід з державних послуг вирішує цю проблему — громадянам більше не потрібно витрачати купу часу на пошук. Все доступно, легко та зберігається на одному порталі. Одне з важливих завдань Гіду з державних послуг — мінімізувати побутову корупцію та необхідність звертатися за послугами до посередників.

Для багатьох користувачів бібліотеки знайомство з «Гідом…» виявилось дуже доречне, бо саме на початку року виникала потреба дізнатися про умови надання тих чи інших послуг, таких як: допомога малозабезпеченим сім’ям, оформлення пенсії, пільги в оплаті за навчання, умови надання субсидій тощо. Декому достатньо було розповісти про цей портал та показати, як шукати його в Інтернеті, декому потрібна була допомога бібліотекаря на всіх етапах пошуку інформації. Користувачі відзначили, що така послуга допомогла їм у вирішенні багатьох проблем, тому що далеко не у всіх є вдома Інтернет і сучасні гаджети.