Караван історій до Дня визволення міста

2022-01-05

У бібліотеці відбувся караван історій «Зранку знову захотілося жити…», присвячений визволенню міста від фашистських загарбників у січні 1944 року.

Учасники, ознайомившись з літературою з книжкової викладки «Місто в День визволення», дізналися про долі наших земляків, що відчайдушно билися з ворогом у лавах 2-го Українського фронту, а також тих, хто після жахіть окупації радо зустріли визволителів.

У бесіді «Історії Перемоги» бібліотекарі зачитали присутнім спогади учасників і очевидців тих подій. Місто не було взяте одразу, 2-й Український фронт відчайдушно вів бій три доби. Артилерія противника не давала можливості нашим прорватися і атакувати. Командири знали настанови Сталіна, що у таких випадках ставиться задача – знищити повністю населений пункт, поховавши ворога (і місцевих жителів) під руїнами. Гітлерівське командування теж мало на меті, відступаючи, знищувати все і всіх (тактика «випаленої землі»). Ми нині маємо бути вдячні воїнам-визволителям та їх командирам, які, всупереч і намірам ворога, і всупереч вказівкам свого вищого командування врятували місто від тотального руйнування. Особлива подяка мінерам 27-ї окремої інженерної бригади спеціального призначення, що розміновували місто від гітлерівських страшних «сюрпризів». Працюючи під щільним артилерійським вогнем, їм вдалося врятувати міст через Інгул. Кожен уцілілий будинок, кожна знищена міна – це були збережені людські життя.