Інформаційно-довідкова виставка «Крим – це Україна»

2024-02-22

На абонементі бібліотеки №5 створена інформаційно-довідкова виставка «Крим – це Україна».

Документи інформаційної виставки висвітлюють історію кримськотатарського народу і випробування, яке випало на його долю.

26 лютого в Україні відзначають День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь. У цей день у 2014 році перед будівлею Верховної Ради Криму відбувся мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти. Між сторонами відбулися сутички, в яких двоє людей загинули й декілька десятків зазнали поранень. Після окупації півострова Слідчий комітет Росії порушив за цим фактом кримінальну справу (так звана «справа 26 лютого») і влаштував політичне судилище над рядом кримськотатарських активістів. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова. Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

Повернення Криму до України – це не тільки спільна мрія українців, а й запорука безпеки на планеті та відновлення віри в міжнародне право.

Запрошуємо до перегляду.

Кiлькiсть переглядiв: 89