Відеоперегляд «Хто такий Дмитро Чижевський?»

2024-04-17

У бібліотеці-філії №5 відбувся відеоперегляд «Хто такий Дмитро Чижевський?», до 130-річчя від дня народження науковця. Бібліотекарі підготували для учасників заходу бесіду «Самотній філософ», з якої присутні дізналися про життєвий шлях видатного вченого та цікаві факти його біографії.

Наприклад, не зважаючи на солідний статус професора Дмитра Чижевського вважали "диваком". До "дивацтв" Чижевського, більш пов'язаних з матеріальним, побутовим світом можна віднести, наприклад, відсутність громадянства (він мав лише Нансенівський паспорт), відсутність подорожнього паспорту (що було незручно і змушувало його кожного разу відкривати нову візу). До більш "духовних дивацтв" напевно можна віднести його віру в нечисту силу в гоголівському стилі і постійні розповіді про неї. Взагалі Чижевський любив цитувати Гоголя, який описував нечисту силу в різних побутових ситуаціях як щось цілком реальне і студенти часто не знали, як їм на це реагувати і чи справді професор так вважає, чи сміється з них. Однак, говорячи про лукавого Дмитро Іванович хитро посміхався і не можна було здогадатися, чи він говорить серйозно, чи жартує. Взагалі, ця лукава посмішка не сходила з його обличчя – в ній проявлялась вся його "барочна" українська натура.

Перегляд відеофільму «Хто такий Дмитро Чижевський та що можна побачити в музеї-будинку його імені» розкрив перед читачами світ, у якому зростав молодий талант.

Огляд літератури з книжкової викладки «Зірка світової славістики » викликав цікавість до наукової творчості нашого славетного земляка.

Кiлькiсть переглядiв: 19