Презентація краєзнавчої фотовиставки «Кущівка в стилі ретро»

2020-09-19

/Files/images/20200919_133709.jpg

19 вересня у бібліотеці №5 відбулася презентація краєзнавчої фотовиставки «Кущівка в стилі ретро», присвячена Дню міста. Виставка була створена, як результат активної краєзнавчо-пошукової роботи, проведеної бібліотекарями впродовж багатьох років. Бібліотекарі розшукували серед мешканців мікрорайону старожилів, записували їх розповіді, збирали старовинні речі та сімейні фото. Всі знахідки і подарунки стали основою для створення бібліотечного музею «Кущівські знахідки» та фотоекспозиції «Кущівка в стилі ретро». Найдавніша світлина датується 1913 роком. Це портрет молоденького юнкера Твердоступа Василя Павловича. Він щойно вступив до юнкерського училища, його батько цим дуже пишався. А менше ніж через рік Вася загинув на першій світовій війні… Ось жіноча половина родини Твердоступів – мати і дві дочки, всі справжні купчихи. Ось хлопчик років десяти запрягає коня. Ось старенька бабуся разом з двома онуками. А які гарні три подружки у святкових капелюшках, зроблених єлизаветградською майстринею за парижськими фасонами! Відвідувачі бібліотеки розглядали обличчя людей з минулого, деталі одягу та побуту. Старші згадували своїх дідусів і бабусь, молодші розпитували про подробиці життя, миттєвості якого залишилися зараз тільки на фото. Багато хто не обмежувався розгляданням світлин, а ще й цікавився змістом краєзнавчих прес-досьє, створених бібліотекарями. Зокрема, всім сподобалась «Історія родини Малюків» та щоденник Малюка Федора Опанасовича, дитинство якого минуло на Кущівці. Потім він вивчився, став спортсменом, воював, працював на різних посадах, пов`язаних зі спортом; у 1962-1983 роках був викладачем і зав. кафедрою фізичного виховання Кіровоградського сільськогосподарського інституту. На схилі життя він написав для нащадків спогади, що розкривають історію нашого міста та мікрорайону.

Захід був дуже доречний під час святкування Дня міста і викликав у користувачів інтерес до краєзнавчої літератури.