День краєзнавства

2014-10-10

/Files/images/DSC_1345.JPG

Моє місто – найкраще!

В жовтні бібліотека порадувала не тільки своїх користувачів, але й усіх мешканців мікрорайону Кущівка, провівши на вулиці біля бібліотеки День краєзнавства. Експонати нашого краєзнавчого музею, давно створеного бібліотекарями, розмістили на прибібліотечній території. До старовинних глечиків дуже пасував плетений тин, який допомогли змайструвати члени краєзнавчо-пошукового клубу «Кущівські дослідники». Перехожих не потрібно було запрошувати зупинитися, вони самі підходили, зацікавившись знахідками з музею: кахлями 19-го сторіччя, прасками, якими прасували одяг, нагріваючи їх на розжареній плиті, тощо. Жінки і дівчата, потримавши у руках важку праску, казали, що відтепер будуть цінувати надбання сучасної цивілізації.

Всім відвідувачам бібліотекарі пропонували взяти участь у вікторині «Що ви знаєте про наш край?» Переможці отримували солодкі призи. Кілька перехожих виявили бажання записатися до бібліотеки, щоб з наших книг, виставок, прес-досьє дізнатися більше про історію Кіровограду.

Про подробиці побуту мешканців Кущівки, про традиційні ремесла, зокрема ковальську справу розповів присутнім краєзнавець Смотренко В.В. Всі погодилися, що наше місто унікальне. У світі зараз не існує такої фортеці, як у нас (це думка вчених, які вважають, що вона єдина так чудово збережена). Дуже рідко зустрічається таке геометричне планування міста, як у нас. Не часто зустрінеш міста с таким багатонаціональним складом населення і бурхливою історією. А ще наше місто найкраще – бо воно наше рідне! Таку думку висловлювали всі учасники дня краєзнавства.