День української писемності та мови

2016-11-08

/Files/images/DSC_5681.JPG

Представляємо виставку «Рідна мова - то багатство мого народу»

Бібліотека-філія №5 запросила своїх користувачів оглянути книжкову виставку «Рідна мова - то багатство мого народу».

Виставка складається з трьох частин. Перша частина – це література з історії письма та походження української мови. Йдеться про вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця. 9 листопада відзначають День Української писемності і мови. Дослідники вважають, що саме з Преподобного Нестора Літописця і починається письмова українська мова. З часу винайдення писемності фактично почався період документальної історії людства, тому стало можливим не тільки передавати мовну інформацію на відстані, але й закріпити її в часі.

Частина друга: «Словники – скарбниця українського слова».

"Не бійтесь заглядати у словник,

Це пишний яр, а не сумне провалля,

Збирайте, як розумний садівник,

Достиглий овоч у Грінченка й Даля"

М. Рильський

Третя частина: «Класики українського слова». Представлені твори класиків української літератури.

Мову нашого українського народу передав нам у спадок Григорій Сковорода, вдосконалив її І.П. Котляревський, а основоположником сучасної української мови став наш великий Кобзар — Т.Г. Шевченко. Він наказував нам, щоб ми любили, знали і вивчали її. Наш народ зберіг силу Кобзаревого слова.

Багато чудових і талановитих письменників, поетів, що писали рідною мовою, дала нам ненька Україна! Це і Леся Українка, і Іван Франко та багато інших письменників.

Українська мова вважається однією з наймилозвучніших мов у світі. На одній міжнародній конференції було названо три мови, які є найкращими для співу — італійська, українська та грузинська. Не випадково саме в цих народів багато пісень і славетних співаків.

Виставка допоможе нашим читачам глибше пізнати історію рідної мови та дає змогу більш детальніше вивчити її.

Кiлькiсть переглядiв: 659