Година спілкування «Я не одинокий у цьому світі»

2016-12-03

До Дня людей з обмеженими можливостями у бібліотеці №5 відбулася година спілкування «Я не одинокий у цьому світі». На захід завітали користувачі бібліотеки, чиї можливості нині обмежені хворобою або наслідками травми, їх друзі і рідні.

Біля виставки «Діти в родині» бібліотекарі провели роз’яснювальну бесіду з батьками про внесення змін до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам».

Під час спілкування за чашкою чаю мова йшла про психологічні проблеми виховання дітей у родинах, де або сама дитина, або хтось із старших потребує особливої уваги. Наталя Макогон, яка, на жаль, змушена пересуватися у колясці, зацікавилася книгою відомого психолога В.Леві «Везет же людям…». Вона сподівається з допомогою цієї книги знайти собі вірних друзів та своє місце у суспільстві. А ще вона звернула увагу на книгу Старовєрова С.С. і Меньшикова В.П. «Основи китайської оздоровчої гімнастики», де розкриваються альтернативні засоби впливу на організм.

Цього дня багато говорилось про книги, адже книга і читання в освіті, вихованні і дозвіллі дітей з обмеженими можливостями відіграють особливо важливу роль – допомагають скоріше адаптуватись в суспільстві, сприяють розвитку творчих можливостей особистості.

В бібліотеці створена інформаційна база даних «Закони України на захист дітей-інвалідів та сиріт», до якої має доступ кожен.

Щоб ці люди не почували себе самотніми, приділяємо їм увагу не тільки 3 грудня, а постійно. Разом з депутатами нашого мікрорайону поздоровляємо їх зі святами, з днями народження, запрошуємо на масові заходи. Послуги бібліотеки для цієї категорії читачів безкоштовні.

Бібліотека, підтримуючи віру соціально-незахищених дітей у добро, сприяє їх самоствердженню у житті. Адже відомо, що, даруючи іншим радість спілкування та підтримку, цим самим ми допомагаємо не лише їм, а й собі.