Правовий орієнтир "Є права у кожного із нас"

2016-12-09

/Files/images/DSC_5676.JPG

З метою підвищення ролі правової освіти в подальшій розбудові України як правової держави, виховання у громадян поваги до закону і прав людини в бібліотеці №5 проводився Всеукраїнський тиждень права, в ході якого відбулися правові заходи.

Для читачів середнього шкільного віку був проведений правовий орієнтир «Є права у кожного із нас». Зважаючи на юний вік учасників, інформація була їм подана в ігровій формі. Діти розгадували вірші-загадки про права, плескали в долоні та тупотіли ніжками у грі «Чи знаєш ти зміст Конвенції про права дитини?». Здійснили Інтернет – мандрівку «Конвенція ООН про права дитини».

У конкурсі малюнків «Конвенція про права дитини» прийняли участь наймолодші користувачі бібліотеки. Діти мали завдання намалювати малюнки та графічні роботи, які зображують їхні уявлення про права дітей. Після огляду правової літератури та обговорення прав діти відобразили зміст почутого. Малювати абстрактні поняття непросто – але усім вдалося. На конкурсі було зареєстровано 21 малюнок. Найкращими роботами назвали малюнки «Право на відпочинок» і «Право на майно». Тепер ці роботи експонуються на дитячому відділі бібліотеки. На згадку про правознавчі заходи користувачі отримали пам’ятку «Як уникати небажаних втрат свого майна».

Діє книжково-інформаційна виставка «Я маю право на…». Матеріали виставки – декларація прав людини, нова література з питань права, правовий порадник для дітей та батьків «Неповнолітні. Кримінальна відповідальність», журнал «Вісник».

Протягом Всеукраїнського тижня права надавалася правова інформація населенню; користувачів запрошували на години спілкування, правові розмови. З ними проводилися огляди літератури «Нові документи влади», у ході яких вони дізналися про основні законодавчі Інтернет-ресурси. Розповсюджувалися буклети та пам’ятки з переліком правової літератури, яка є в бібліотеці.