Година пам’яті «Голоси з 1944 без Фейсбука»

2017-01-05

/Files/images/Фото0851.jpg

Морозного січневого дня користувачі бібліотеки №5 зустрілися на годині пам’яті «Голоси з 1944 без Фейсбука», щоб вшанувати роковини визволення нашого міста від фашистської навали. Бібліотекарі підготували фотовиставку-реквієм «Місто у роки другої світової війни». Під час огляду літератури присутніх найбільше зацікавили прес-досьє «Наші земляки – воїни-визволителі Кіровоградської області» та книга «Велика війна 1941-1945. Кіровоградський вимір», де зібрані спогади очевидців.

Здивувала всіх стаття О.Степанової «От Советского Информбюро» з газети «Украина-центр». Вона розповідає, що 8 січня місто ще палало після бою, а вже 9 січня весь номер центральної газети «Красная Звезда» був присвячений визволенню нашого міста. Як військовим журналістам вдавалося так оперативно працювати без електронного зв’язку, без планшетів і ноутбуків, без Фейсбука та інших соцмереж? Отже не вигадка слова зі знаменитої пісні про журналістів – «…На пикапе драном. И с одним наганом. Первыми врывались в города!».. Один з свідків тих подій, наш постійний читач, краєзнавець Смотренко В.В. розповів про дитячі враження, що залишились з ним на все життя. Дехто з відвідувачів поділився розповідями своїх рідних про ті часи. Вчительки Бащенко Т.А і Писанко Н.А. були зворушені щирою розповіддю Вадима Васильовича та спілкуванням біля фотовиставки. Почуте вони використають у своїй роботі з молоддю.