Презентація книжкової виставки-переосмислення «100 років боротьби: Українська революція 1917-1921»

2018-02-16

/Files/images/DSC_5959.JPG

Сьогодні потрібна консолідація суспільства в переосмисленні історії, тому 16 лютого працівники бібліотеки №5 презентували книжкову виставку-переосмислення «100 років боротьби: українська революція 1917-1921».

Виставка має на меті вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України; визнання історичного значення визвольної боротьби початку ХХ століття та утвердження української державності.

Зараз надзвичайно важко розібратися, що ж відбувалося на Україні 100 років тому – і через брак джерел, і через замовчування реалій радянськими істориками.

Присутні переглянули відеофільм про події тих часів. Бібліотекарі підготували розповідь про політичне та економічне становище в Україні на початок 1917 року. З огляду літератури, представленої на виставці, користувачі бібліотеки дізналися про персоналії, що очолювали стрімкий хід подій на політичній арені. Окремий розділ виставки присвячений трагічному бою під Крутами. Велику цікавість у присутніх викликала стаття О.Степанової «Білі плями історії: Єлисаветград 1917-1918» (Україна-центр. – 2017. – 23 листопада). У статті міститься змістовна розповідь краєзнавця Максима Сінченка та кандидата історичних наук Юрія Митрофаненка про калейдоскоп змін влади у нашому місті.

На завершення заходу бібліотекарі провели бліц-опитування, використавши такі питання: що таке «директорія», які вихідці з Єлисаветграду зіграли провідну роль у революції, хто такий Василь Вишиваний?

Присутні з радістю дізналися, що створюється тритомний збірник великого колективу істориків, перший том якого буде присвячено 1917-1918 рокам. Сподіваємось, що він сприятиме зникненню білих плям у нашій історії.