Бібліокухня «Антивоєнна терапія»

2023-11-02

Бібліотерапія, як один із важливих напрямів роботи бібліотеки, значно активізувалася в умовах збройної агресії РФ проти України. Мільйонам маленьких і дорослих українців довелося відчути на собі жахіття війни. Аби допомогти їм впоратися з незвичним психоемоційним станом, відволікти від новин і фокусування на негативних думках, наша бібліотека створила своєрідну терапевтичну бібліокухню.

Нині багато наших користувачів відчувають душевний дискомфорт, страждають від депресивних станів, втрачають здатність радіти життю. Вони п’ють трав’яні чаї «від нервів», намагаються різними дієтами підтримати нервову систему. А бібліотекарі запропонували книгу, як найкращу поживу для знесиленої душі. Читання якісної літератури – вже саме по собі несе терапевтичний ефект, а вдало обрана книжка ще більше підсилює ефект.

Гарна новина цієї осені – фонд бібліотеки поповнився новими книгами!

Виставка-інсталяція «Радість читання» знайомить з новинками, які можна і потрібно читати тим, кому тривоги і турботи протипоказані. Це і художні твори, і література з прикладної психології. Тут є популярні психологічні порадники, наприклад, книга «Мистецтво бути офігезним». Хоча вона адресована підліткам, але її поради не завадять і дорослим навчитися бути щасливими.

З художньої літератури зацікавив багатьох роман Сари Гейвуд під назвою «Кактус». Його героїня за характером колюча, мов кактус. Їй не до вподоби емоційні чутливі люди, вона терпіти не може сюрпризів, вона стримана і нетоваристська, воліє не мати подруг, не закохуватись. Але плани С’юзен руйнуються зі швидкістю світла.

Підлітки познайомилися з дилогією Дженні Хан «Усім хлопцям, яких я кохала…» та «Р.S. Я все ще кохаю тебе.». Авторка розповідає про те, як дівчинка за кілька років стає дорослою дівчиною; споглядаючи життя своєї старшої сестри, родичок і подруг, вчиться розпізнавати чоловіків, уникати помилок. Вона вчиться жити серед людей, не піддаватися труднощам, бути справжньою жінкою, розумною, турботливою і відповідальною.

Бажаєте, щоб вечори проходили спокійно і без тяжких думок, відмовтеся на час від перегляду новин і читайте цікаві книги. Вони відвернуть увагу від тяжких думок, піднімуть настрій і зарядять позитивною енергетикою!

Заходьте! Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами у стінах книгозбірні.