Година пам’яті «Терновий вінець Чорнобиля»

2016-04-26

/Files/images/DSC_5002.JPG

26 квітня до бібліотеки-філії №5 на годину пам’яті завітали голова Кіровоградської обласної громадської організації «Союз Чорнобиль України» Неділько О. М. та ліквідатор аварії Пєрвий Д. М.

Історія ядерної енергетики хоча і недовга, але нараховує вже десятки аварій. Та Чорнобильській трагедії немає рівних – про це йшла мова у виступі Олександра Миколайовича Неділько.

Минуло 30 років з дня аварії на 4 енергоблоці Чорнобильської АЕС. Учні загальноосвітньої школи №30 дізналися про подробиці подій після катастрофи, про те, як наші гості потрапили до зони відчуження, які роботи їм довелося виконувати. Тоді про шкоду від радіації знали лише вузькі спеціалісти. Всіх, кого мобілізували для виконання рятувальних робіт, ніхто не попереджав про небезпеку. Ніхто не уявляв собі масштабів і наслідків трагедії. А наслідки виявилися непередбачувані…

Присутні дізналися про стан АЕС в наші дні. Якщо негайно не почати будівництво другого саркофагу, то майбутнє України під загрозою, - наголосив Олександр Миколайович.

Бібліотекарі провели огляд літератури з книжкової виставці «Полин Чорнобиля гірчить і досі». Слухачі подякували гостям за змістовну розповідь та побажали ліквідаторам здоров’я і добробуту.