Освячення картин з нагоди свята Вознесіння

2019-06-06

/Files/images/20190606_121635.jpg

6 червня, у день Вознесіння Господня, до Кущівської бібліотеки завітали мешканці мікрорайону на чолі з протоієреєм Євгеном Назаренко. Вони провели урочисте богослужіння з іконою Вознесіння Господня та прийняли участь у святковому молебні біля пам’ятного хреста.

Колектив бібліотеки та читачі, що цікавляться краєзнавством, вже багато років збирають відомості про зруйновану у 1936 році Вознесенську церкву. На спогад про неї у 2004 році був встановлений пам’ятний хрест біля бібліотеки . Бібліотека знаходиться на колишній церковній землі і сама будівля бібліотеки колись була однією з церковних споруд. Будинок, де розміщена бібліотека, збудований у 1877 році, як частина комплексу споруд Вознесенської церкви. До церкви вели дві вулиці: Херсонська та Вознесенська (з 1932 по 2016 роки її назва - Свердлова).

У 2015 році актив бібліотеки та мешканці вулиці підтримали ініціативу бібліотекарів повернути вулиці Свердлова її первісну назву – Вознесенська. Милозвучна назва тепер буде завжди нагадувати про храм, знищений варварами, ще й відповідає географічному розташуванню вулиці (вона плавно піднімається, «возноситься» - це добре видно тому, хто знаходиться на початку вулиці).

Користувачі бібліотеки цікавляться історією міста та мікрорайону Кущівка, люблять подорожувати вулицями та околицями, збирають матеріальні пам’ятки, аудіо – та відео – спогади. Бібліотекарі провели серію краєзнавчих розвідок про Вознесенську церкву. Зараз в читальному залі зберігається одна єдина уціліла фотографія з зображенням церковного куполу. Церква на Кущівці була невелика, дерев’яна, але дуже гарна, з багатим убранством. Всі старожили описують її саме так. А також встановлено, що у 1935 році церква функціонувала та приймала своїх парафіян. Паралельно ми дізналися багато цікавих подробиць з історії Кущівки.

Наш постійний читач, краєзнавець і письменник Карпов Валентин Євгенович створив і подарував бібліотеці експозицію картин, яка розповідає про минуле і сьогодення семи старовинних храмів міста. Головне місце в бібліотеці займає картина «Вознесенська церква 1877 рік».

Отець Євгеній освятив картини цієї експозиції та благословив всіх присутніх.

Дякуємо за співпрацю протоієрею Євгену Назаренко та письменнику Валентину Карпову.