Екскурс у давнину «Історії з бабусиної скрині»

2023-05-30

У непрості часи сьогодення найбільшою цінністю залишається родина. Адже це завжди найближчі і найдорожчі люди, це наш рід, наше коріння. Теплими історіями кожної родини гаптований вишитий рушник життя українського народу.

Пам’ятаєте, як у дитинстві цікаво було слухати бабусині спогади? Тож бібліотека №5 запропонувала у своєму музеї «Кущівські знахідки» екскурс у давнину.

Бібліотекарі розповіли про історичні події краю, продемонстрував присутнім цікаві краєзнавчі експонати. І дорослі, і діти з зацікавленістю розглядали історію у фотографіях – живу і неординарну.

Експозицію «Кущівка в стилі ретро» прикрашають фотографії перших читачів бібліотеки, за кожною з них – окрема доля людини та доля країни в цілому. Присутні дізналися про історію вулиці Вознесенська. Ця вулиця колись славилася своєю церквою, названою на честь Вознесіння Господня. Чимало цікавих фактів зберіглося і понині. Наприклад, будував церкву в числі інших А.Ф. Журавський. Будував він і будинки для інженерів майстерні Ельворті. Читачі відмітили, що дізналися багато нового про історію Кущівки та її мешканців.

Екскурс сформував уявлення присутніх про інтер’єр українського житла в давнину, традиції та звичаї прикрашати предмети побуту розписом, вишивкою. Бібліотекарі ознайомили дітей з національним жіночим одягом, його обереговим значенням.

Увазі присутніх було запропоновано перегляд історичної та краєзнавчої літератури «Рідний край – це книга, у якій історія мого роду».

Вивчення краєзнавчої спадщини рідного краю – один із пріоритетних напрямів роботи бібліотеки.