В українців раніше був свій Хелловін

2023-10-28

Бібліотекарі філії №5 активно підготувалися до святкування Хеловіну: голосні читання, тематичні інсталяції та книжкові виставки з бібліотеки жахів. Користувачі приєдналися до читання уривків книг відомих авторів, що прославилися , як майстри жахів: Стівен Кінг, Майк Крайтон, Дін Кунц та інші. Згадали, хто такий Велес, розповіли про прикмети, обряди, які існували з давніх часів.

У ніч з 31 жовтня на 1 листопада молодь в Україні вже багато років відзначає іноземне свято Хелловін. Та мало хто знає, що в українців раніше був свій Хелловін. Існував він за часів вірування у рідних богів і звався Велесова ніч (в честь одного з язичницьких божеств). Святкувалась Велесова ніч так само з 31 жовтня на 1 листопада, коли душі усіх померлих спускались на землю.

У ніч на 1 листопада прийнято згадувати хороші речі про своїх померлих родичів, ставити свічку, аби їх душа знайшла дорогу до вашого дому, та залишати на вулиці чи на підвіконні частування для потойбічних гостей. Найбільшою вдачею вважалось побачити у сні в цю ніч когось із померлих родичів.