Моє повоєнне дитинство

2015-10-28

/Files/images/DSC_3791.JPG

До Дня визволення України від фашистських загарбників бібліотека провела годину спогадів дитини війни Смотренка В.В.

Відомий краєзнавець ділився своїми спогадами про воєнне дитинство, яке пройшло у селі Новогригорівки Долинського району.

Згадав літо 1945 року, яке було гарячим від тяжкої роботи в полі. Всі діти тижнями не бачили своїх матерів, бо вони йшли рано на роботу і приходили пізно. На все життя залишились в його пам’яті річка Березівка та двоюрідний дід Демид, учасник першої світової війни, один з небагатьох уцілілих чоловіків у селі. Дід був непересічною особистістю, місцевим Кулібиним. Покинутий біля села танк Т-34 він самотужки переробив на трактор, чим значно полегшив та прискорив посівну, зняв трохи непосильної праці з жіночих плеч. Згодом трактор-танк побачило високе обласне начальство і так захопилося ним, що виміняло його на автомобіль «Форд». Яскраві розповіді про реальні події змусили юних слухачів затамувати подих і замислитися про ті роки, про щастя мирного дитинства.

У бібліотеці в рамках довгострокової акції «Прочитай книгу про війну» діє книжкова виставка – реквієм «Миттєвості війни». Діти мають змогу познайомитися з представленою на ній документальною та художньою літературою та дайджестом «Навічно в пам’яті народній».