Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти Як?»

2024-02-28

Упродовж лютого бібліотека №5 проводила бесіди у рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти Як?»: «Спорт як запорука здоров’я» та «Як турбуватися про себе».

Проблема захисту ментального здоров’я надзвичайно загострилася після початку повномасштабної війни. Такі чинники, як утрата почуття безпеки, невпевненість у майбутньому і тривога за рідних та близьких, значно підвищують уразливість наших співгромадян до психосоціального стресу, сприяють поширенню психічних розладів, як-от депресія, тривога, постcтресові розлади тощо.

У розкритті теми дуже допомагало обговорення книги «Ментальне здоров’я дітей під час війни: поради батькам та опікунам».

Були виконані вправи «Вдих -видих», «Каляки-маляки», «Докричатися до Місяця», «Здути з місця» тощо. Головне, щоби дитина «випустила пару» і водночас не нашкодила ні собі, ні навколишнім, ні стосункам із ними. Так дитина навчиться розуміти, що коли кепський настрій – йому часто можна дати раду.

Бібліотекарі створили веб-пам’ятку «Дізнавайся більше, як допомогти собі та іншим» і розмістили плакат з QR-кодами Всеукраїнської програми ментального здоров’я.

КРОК ЗА КРОКОМ ВПОРАЄМОСЯ!