8 травня Акція«Пам’ятай минуле в ім’я майбутнього»

2013-05-08

Акція «Пам’ятай минуле в ім’я майбутнього»/Files/images/08-05-13_1111.jpg

З самого ранку 8 травня біля приміщення бібліотеки лунали фронтові пісні та пісні про війну. Бібліотекарі вийшли на вулицю і запросили читачів разом розпочати святкування Дня Перемоги акцією «Пам’ятай минуле в ім’я майбутнього». Проведення акції підготувала ініціативна група у складі депутата міськради Полонського Ігоря Олеговича, директора ЗОШ №30 Конопата Юрія Олексійовича, голови квартального комітету Дикої Катерини Григорівни та завідуючої бібліотекою – філією №5 Котлярової Світлани Валентинівни.

Під вікнами бібліотеки був встановлений рекламний стенд з фотоматеріалами часів війни і цитатами. Увагу читачів також привертала книжкова виставка - реквієм «Нащадки пам’ять бережуть». Вулиця перед будівлею бібліотеки була заповнена людьми різного віку. Прийшли літні люди: ветерани праці, вдови загиблих на війні. Завітали на звуки військових маршів і пісень також школярі. Підійшли з цікавістю мешканці сусідніх вулиць. Старше покоління ділилося спогадами про молоді роки, яких так чи інакше торкнулася своїм чорним крилом війна. Підлітки уявляли себе на місці героїв війни, приміряючи справжню плащ-палатку тих часів та беручі до рук старий заіржавілий автомат. Місцевий краєзнавець Вадим Васильович Смртренко провів з присутніми краєзнавчу годину пам’яті «Маловідомі події та факти» під час якої він та присутні Ставровська Ірина Вадимівна, Якубенко Лариса Арсенійовна поділилися своїми спогадами про рідних, що воювали та показали їхні фотографії.

Бібліотекар Соколова В.В. провела для присутніх огляд літератури з виставки «Нащадки пам’ять бережуть» та презентувала дайджест «Навічно в пам’яті народній».

Під час акції бібліотекарі всім присутнім прикріплювали георгіївські стрічки, а перехожим вручали листівки, що повідомляють про акцію. Присутнім також була запропонована невеличка концертна програма, яку підготували учні ЗОШ №30. Літні слухачі підспівували юним виконавцям, та ще Вадим Васильович Смотренко розчохлив свою гітару – і уже всі разом співали «Смуглянку», «Землянку», знамениту «Катюшу» - переспівали безліч пісень, які гріли серця людей під час війни і нині нікого не залишають байдужим.

Свято ще довго не закінчувалося, присутні насолоджувалися солодощами що приготували для всіх бібліотекарі за сприянням депутата Полонського І.О.

Ставровська І.В. (дитина війни) сказала на прощання: «Дуже приємно, що бібліотекарі влаштували таке свято; і дуже правильно, що молодим розповідають про війну, щоб пережиті тоді страждання більше ніколи не повторювались».

Кiлькiсть переглядiв: 674