Презентація авторської фото - виставки Василя Боднарчука "120 років Знаменській (Биковській) церкви міста Єлисаветграду"

2014-01-17

/Files/images/DSC_0928.JPG

Презентація авторської виставки Василя Боднарчука

«120 років Знаменській (Биковській) церкві міста Єлисаветграду»

Читальна зала бібліотеки перетворилася на картинну галерею. 35 робіт фото художника Василя Боднарчука представлені користувачам нашої бібліотеки.

Картині являють собою збільшені і реставровані старі фотографії, схеми, малюнки. На них розгортається історія Знаменської церкви, що знаходилася у передмісті Биково. Збереглися фотографії з приватних архівів, на яких присутні побачили церкву в різні роки її існування та в різних ракурсах. Є також портрети благодійників (подружжя Купченків), на кошти яких була збудована церква, та священнослужителів, що правили в ній службу Божу.

Завідуюча бібліотекою об’явила присутнім про новий конкурс «А що ти можеш розповісти про своїх предків?» у рамках проекту «Старовинний район Єлисаветграду – Кущівка» та розповіла про умови цього конкурсу.

Краєзнавець Смотренко В.В. розповів деякі цікаві епізоди з життя стародавньої Кущівки і підкреслив значення вивчення історії для повноцінного розвитку особистості. З цікавістю передивилися присутні короткометражні відеофільми з рубрики «Розповідь старожилів передмістя Кущівка». Кілька старожилів (Казимирченко Генріх Павлович, Буднікова Анна Яківна) згадали свої дитячі роки, згадали трамвай, що ходив по Кримській і Пермській вулицях, зелені сади, вигін за церквою, землянки на Веселому провулку, сім’ї, що жили тут…

На завершення всі прийняли участь в обговоренні побаченого і почутого (за святково прибраним столом з солодощами) та отримали в подарунок від фото художника якісно оформлену пам’ятку на згадку про цю зустріч.

Протоієрей Євген Назаренко подарував бібліотеці кілька книг, журнал «Фома» та диск «Рождественський ангел». Наш читач Сєбалов Б.М. теж приніс нам подарунки: кілька примірників «Нового завіту». Василь Боднарчук вніс свій неоціненний вклад, подарувавши нам фоторепродукцію «Єлисаветградський повіт», де містяться відомості про Вознесенську церкву.